Топ 10 на най-лошите съвети за успех в кариерата


Топ 10 на най-лошите съвети за успех в кариерата
Снимка:

Не е трудно да получите съвети, които уж ще ви помогнат да напреднете в професията. Но пък и не е сигурно, че те винаги ще бъдат добри. Изданието Forbes подреди класация на десетте съвета, които могат да окажат най-лошо влияние на работното място.

1.    Тръгни си, ако не си страстно запален по работата. Намирането на работа, която обичате, е трудна задача. Според редица експерти не е и толкова практично решение. Дори да сте в добра фирма, може да се наложи да минете през редица неприятни дейности, преди да стигнете до мечтаната длъжност. Ако междувременно  осъзнаете, че това не е работата за вас, огледайте се за по-добра позиция. В никакъв случай обаче не напускайте без да имате подсигурена друга възможност.

2.    Не ти се плаща достатъчно за това, което вършиш. Много началници се оплакват, че служителите им мръщят носове пред мръсната работа и се виждат като недооценени.  Ако обаче вършите дребните неща с прецизност и внимание към детайлите, ще спечелите доверието на шефа си и той ще ви поверява и по-големи проекти (което респективно значи повече пари).

3.    Трябват ти много връзки. Всъщност не е точно така, казват експерти. Вместо да се стремите да имате много връзки, стремете се те да са малко, но качествени. Освен това трябва да ги подплътите с опит и компетентност.

4.    Не задавай въпроси. Дори да нямате много възможности за лични разговори с шефа, това не трябва да ви спира да задавате въпроси или да разкажете за проблем на работното място. Служителите би трябвало да се чувстват комфортно, когато началниците им са наоколо.

5.    Задължително вземи магистърска степен по специалността. Степента е ценна и е разумно да се замислите за нея, но не е задължителна предпоставка за успех. Не е сигурно дали разходите по нея ще компенсират ползите, които ще ви донесе в бъдеще. Понякога опит в сферата е по-полезен.

6.    Прави по няколко неща наведнъж. Младите служители по-често попадат в този капан. Вършенето на няколко задачи едновременно обаче просто разпределя неравномерно концентрацията. Мозъкът работи по-добре, когато се занимава само с едно нещо.

7.    Започни където и да е. В настоящите лоши икономически условия много млади хора искат просто да започнат някаква работа, дори тя да е под нивото на техните квалификации и да е извън сферата, в която искат да се развиват. Според експертите обаче после намирането на желаната работа  е в пъти по-трудно.

8.    Остани на тази длъжност поне година. Честата смяна на работни места стои зле в резюмето, но експертите твърдят, че съветът да се остане на дадена позиция поне година вече не е актуален. Ако сте много недоволни и силно стресирани, значи развитието на кариерата ви е зациклило.

9.    Кандидатствай за колкото може повече позиции. Подобна стратегия се доказва като не особено печеливша. По-важно е да се фокусирате върху най-добрите за вас възможности.

10.    Структурирай CV-то си около най-хубавата си работа. Някои експерти съветват да махнете от автобиографията неквалифицираната работа и тази, която не е свързана с позицията, за която кандидатствате в момента. За много началници обаче всеки предишен опит е от значение, дори той да е свързан просто с продаване в магазин или с доброволен труд. Тези неща оформят по-голяма част от характера ви и могат да повишат шансовете ви за наемане.

  • Етикети:

Още от BizBuzz


Помогнете на новините да достигнат до вас!


Радваме се, че си с нас тук и сега!

Посещавайки Expert.bg, ти подкрепяш свободата на словото.

Независимата журналистика има нужда от твоята помощ.

Всяко дарение ще бъде предназначено за неуморния екип на Expert.bg.

Банкова сметка

Име на получател: Уебграунд Груп АД

IBAN: BG16UBBS80021036497350

BIC: UBBSBGSF

Основание: Дарение за Expert.bg

Sportlive.bg
Реклама

Валути

BNB Logo
  • EUR
    1
    1.955
  • USD
    1
    1.78338
  • GBP
    1
    2.28517
  • JPY
    100
    1.21798
виж всички
Реклама

Най-четени новини


виж всички