Градът на миналото е плод на културни, политически и икономически идеологии. Градът на бъдещето е оазис на хуманността и толерантността към различията, но и символ на иновациите, възможностите и производителността.
Това заяви президентът Росен Плевнелиев на откриването на европейска кръгла маса на тема "Архитектура плюс", която се провежда под неговата егида, съобщи БГНЕС.
Той отбеляза, че в наши дни технологиите и глобализацията променят всичко, включително и средата, в която живеем.
Съвременният град не е просто бетон и стъкло. Устойчивата архитектурата програмира хармоничното развитие на обществото и помага за опазване здравето на хората, определя стандарта на живот и удовлетвореността от него, заяви Плевнелиев.
Той е убеден, че качествената и хармонична градска среда е предпоставка за качествения живот.
Сградата е важна, но много по-важна е средата, която създаваме, в която живее, защото тя формира всички нас като личности
Сградите, които строим са огледало на състоянието на обществото. Нашето благополучие и безопасност зависи и от това какви сгради строим, как планираме градовете, посочи президентът.
От нашите решения зависи какво ще завещаем на нашите деца – разпадащи се панелки, свързани към втора атомна електроцентрала или енергийно-ефективни и красиви градове, в които живеят по-производителни, по-богати и по-здрави граждани", отбеляза държавният глава.
Коментари