Трябва ли да отпадне сливането на почивни дни?


Трябва ли да отпадне сливането на почивни дни?
Снимка: Thinkstock/Guliver

2968

Въпреки че България далече не е страната с най-дългите отпуски и с най-много празници, предсдтавители на бизнеса искат да бъде отменено сливането на почивните дни, както и да отпадне отработването в събота.

„Искаме да няма сливане на почивни дни – когато има празник в четвъртък или вторник, да си се работи в понеделник, съответно петък. Против сме правото на Министерския съвет да размества почивните дни, добави зам.-председателят на Българската стопанска камара (БСК) Димитър Бранков пред Нова телевизия.

По думите му април, май, декември плюс август като време за отпуск са четири месеца, в които държавата не функционира, банките не функционират, не функционират и куп важни за живота ни институции.

Ваня Григорова, съветник на КТ „Подкрепа” коментира темата като даде за пример Бавария, където през миналата година е имало 13 почивни дни извън уикендите т.е. повече от България (бел. ред. – ние сме с 12). Въпреки това германската провинция съвсем не е бедна.

Проблемът на работодателите според Григорова не е сливането, а че има почивни дни изобщо. В позицията на работодателите се посочва, че не можело да се синхронизират с партньорите си в чужбина. Е как да синхронизираме 6 септември и 4 юли, пита Григорова.

Според вас трябва ли да отпаднат сливането на почивните дни и работните съботи? И доколко това ще окаже влияние върху развитието на бизнеса у нас? Споделете с нас вашето мнение в секцията за коментари.

Още от Труд и социална политика


Помогнете на новините да достигнат до вас!


Радваме се, че си с нас тук и сега!

Посещавайки Expert.bg, ти подкрепяш свободата на словото.

Независимата журналистика има нужда от твоята помощ.

Всяко дарение ще бъде предназначено за неуморния екип на Expert.bg.

Банкова сметка

Име на получател: Уебграунд Груп АД

IBAN: BG16UBBS80021036497350

BIC: UBBSBGSF

Основание: Дарение за Expert.bg

Sportlive.bg

Още по темата


Реклама

Валути

BNB Logo
  • EUR
    1
    1.955
  • USD
    1
    1.85809
  • GBP
    1
    2.3487
  • JPY
    100
    1.20337
виж всички
Реклама

Най-четени новини


виж всички