САЩ прекратиха антимонополното разследване срещу Гугъл


САЩ прекратиха антимонополното разследване срещу Гугъл
Снимка:

САЩ обявиха, че прекратяват антитръстово разследване от 2011 г. срещу интернет гиганта Гугъл без да имат доказателства за злоупотреба с господстващо положение при онлайн търсачките.

"Федералната комисия по търговия проведе задълбочено разследване на твърденията, че Гугъл манипулира алгоритмите за търсене" в ущърб на конкурентите и стигна до заключението, че направените промени на тези алгоритми може да се считат за подобрения в интерес на потребителя, според изявлението на комисията. Разследването се прекратява.

От компанията Гугъл обаче трябваше да дадат съгласие за друг домейн, от който се интересува Федералната търговска комисия, да стане достъпен за конкурентите при условия "справедливи, разумни и недискриминационни" в областта на мобилните технологии, определени като важни и за които има патенти, отбелязва БГНЕС.

Гугъл върна по-голямата част от тези патенти едновременно с производителя на телефони Motorola Mobility.

Вече му е забранено да търси чрез съдебно производство срещу конкурент предотвратяване на използването на тези технологии.

Гугъл най-накрая се съгласи да сложи край на ограниченията в рекламната си платформа AdWords, за да се даде по-голяма гъвкавост на рекламодателите да използват конкурентни системи.

Решението на Федералната търговска комисия вече бе изтекло в медиите и бе критикувано от противниците на интернет гиганта Гугъл, като компанията Майкрософт (Microsoft IT), която твърдеше в сряда, че американските власти не са достатъчно строги с Гугъл.

Гугъл бе на мушката на европейските органи за защита на конкуренцията, които приключиха разследването си още през 2010 г., припомня АФП.

 

  • Етикети:

Още от Технологии


Помогнете на новините да достигнат до вас!


Радваме се, че си с нас тук и сега!

Посещавайки Expert.bg, ти подкрепяш свободата на словото.

Независимата журналистика има нужда от твоята помощ.

Всяко дарение ще бъде предназначено за неуморния екип на Expert.bg.

Банкова сметка

Име на получател: Уебграунд Груп АД

IBAN: BG16UBBS80021036497350

BIC: UBBSBGSF

Основание: Дарение за Expert.bg

Sportlive.bg
Реклама

Валути

BNB Logo
  • EUR
    1
    1.955
  • USD
    1
    1.72168
  • GBP
    1
    2.27758
  • JPY
    100
    1.20745
виж всички
Реклама

Най-четени новини


виж всички