Над 40% от съхраняваните от корпорациите файлове не са били модифицирани през последните 3 години. Това сочи проучване на компанията за информационен мениджмънт Veritas Technologies, цитирано от TechNews.
Идентифицирането на тези файлове може да доведе до ефективно съкращаване на директните разходи, твърди Veritas, която представи изследването Data Genomics Index като първа стъпка към анализиране на корпоративната IT среда с цел насочване на вниманието и справяне с нарастващия обем от данни.
Проучването сочи, че традиционните „офис“ формати като презентации, таблици и документи често заемат повече място отколкото е необходимо, което от своя страна води до ненужни разходи за корпорациите. Сред основните причини за това е, че след напускане на служител, запазените от него файлове остават на сървърите на компанията.
Според експертите на Veritas над 40% от тези файлове не биват използвани или модифицирани в продължение на 3 или повече години, като след подобен период от време данните стават неактуални и неизползваеми.
Изображенията, работните и компресирани файлове също заемат значителна част от корпоративните сървъри – около една трета. Любопитното е, че есента е периодът от годината, когато обемът на генерираната информация значително нараства – 91% повече текстови файлове и 48% повече таблици. По данни от проучването, видеофайловете, които се съхраняват в компаниите, също се увеличават в края на лятото и началото на есента с цели 68%.
Средно на 10 петабайта един проект за архивиране на презентации, документи и текстови файлове може да има възвръщаемост в размер на 2 млн.долара в рамките на година.
Коментари