За масивен наплив на имигранти от България и Румъния в началото на 2013 г. се готвят властите на Острова.
Пристигането на румънски и български имигранти във Великобритания ще има огромно отражение върху инфраструктурата заради новите проекти за жилищно строителство в опит да бъдат подслонени пристигащите в страната.
Това се казва в изявление на британската служба за оказване на помощ на имигрантите. Предупреждението е въз основа на данни от проведено на 5 декември проучване за отражението, което може да има отварянето на границите за българските и румънските граждани през 2013 година.
Сигурни сме, че ще има скок в броя на молбите за разрешително за престой и се подготвяме за масивен наплив от тези две страни. Ще се стремим да помогнем на тези, които имат нужда от нашата помощ, и ще направим всичко възможно, за да им окажем подкрепа, се казва още в документа.
Според изследването около 1 милион имигранти от Източна Европа живеят в момента във Великобритания. Поразителните данни означават, че всеки 67-ми гражданин на страна от бившия комунистически блок живее на Острова.
За да бъдат подслонени новите имигранти, смятаме, че ще е необходимо застрояването на големи площи, като по всичко личи, че Лондон ще има ограничен контрол върху милионите хора, които ще влязат в страната през 2013 година, заяви представител на службата.
Предупреждението идва в контекста на отварянето на британските граници за българи и румънци през 2013 година, когато според прогнозите британският пазар на труда ще стане още по-конкурентен.
Броят на имигрантите във Великобритания е достигнат 7.5 милиона души за 10 години, като 25% от населението на Лондон е съставено от чужденци, пише вестник „Дейли Телеграф”.
„Това е прекият резултат от политиката на отваряне на пазара на труда, която доведе три милиона имигранти в Англия и Уелс. Трябва да се заемем сериозно с въпроса за имиграцията и да сложим контрол на границите си. И единствения начин да го направим е да напуснем Европейския съюз, който решава вместо нас кой може да живее и кой не тук”, заявява сър Андрю Грийн от организацията „Мигрейшън Уоч”.
Коментари