Търговският дефицит в САЩ нарасна със 17.8% за месеца до 42.6 милиарда долара. Това е най-голямото месечно увеличение след март 2015. Експорта намаля с 1.8%, най-голям спад след януари, заради намалелите доставки на соя, царевица и потребителски стоки. Вноса обаче е нараснал с 1.3% при увеличеното търсене на чужди фармацевтични продукти, клетъчни телефони и капиталови стоки.
В Австралия БВП излезе много по-слаб от очакваното на нива от -0.5% за тримесечието при очаквания за -0.1%. За годината ръста е 1.8% при прогнози за 2.2%. Предишната оценка също беше ревизирана надолу от 3.3% до 3.1%.
Тегленето на печалби от долара изглежда приключи засега и се появиха отново купувачи, но пазара като цяло остана в рейндж. Австралийският долар падна с 40 пипса след слабия резултат за БВП. Първата краткосрочна подкрепа е 0.7370. Силна съпротива е преминаващата 200-дневна пълзяща средна на 0.7530.
Евро/долар се търгуваше в рейнджа 1.07-1.08.
Доходността при различните облигации остава стабилна
Доходността по десет годишните американски облигации не успя да достигне отново нивата от 2.4%, но остана стабилна.
Доходността по 10-годишните гръцки книжа скочи с 19.7 пункта до 6.61%, тъй като Гърция получи помощ от еврозоната, за да облекчи плащанията си.
В Австралия централната банка остави лихвите без промяна на 1.5% което беше и прогнозата на икономистите.
Дау Джоунс не спира да отчита рекорди
Растежът на Уолстрийт продължава без да спира, а индексът Дау Джоунс отчете ново поредно рекордно затваряне.
Отдел „Анализи валутни пазари", Бул Тренд Трейдър (trader.bulltrend.bg)
Коментари