Еврото масово поскъпна в сряда след като възвръщаемостите на германските облигации скочиха поради облекчаването на страховете от дефлация, докато съмненията около силата на икономическото възстановяване на САЩ оказаха натиск върху долара.
Въвръщаемостите реализираха най- големия си еднодневен ръст за последните две години, след като годишната инфлация в Германия се ускори по- бързо от очакваното през април, което предполага, че еврозоната се отдалечава от дефлацията.
Еврото почти достигна 1.1200, преди да се отдръпне до 1.11, отдалечавайки се стабилно от дъното за месеца на 1.0521. Единната валута също така достигна до 133.00 йени, достигайки стойности, последно видяни на 5 март, преди да върне част от печалбите си до 131.76. Спрямо паунда, еврото достигна 2- седмичен връх на 72.28 пенса.
За сравнение, данни показаха, че американската икономика е била почти в застой през първото тримесечие. В изявлението на Фед няколко часа след данните за БВП бе посочено, че забавянето вероятно е временно, но все пак предполага, че увеличението на лихвения процент може да се забави.
Доларовият индекс падна до 94.678, достигайки дъно, последно видяно в края на февруари. Индексът последно бе на 95.194.
Щатската валута успя да остане стабилна спрямо йената на 118.64.
Сериозни продажби имаше и при новозеландския долар, който изгуби почти 1 цент спрямо щатския си съименник в отговор на миролюбивите коментари от НЦБ.
Кивито падна от 0.7683 до 0.7616, след като НЦБ заяви, че може да намали лихвения процент, ако вътрешното търсене и инфлационният натиск отслабнат.
Отдел „Анализи валутни пазари", Бул Тренд Трейдър (trader.bulltrend.bg)
Коментари