Поръчките на дълготрайни стоки в САЩ скочиха за месеца с 1.7% при очаквания за покачване от 1.4%. Предишният резултат беше ревизиран нагоре от 2.0% до повишение от 2.3%.
PMI индекса за производствения сектор отчете 53.4 при очаквания за 54.8, а в сектора на услугите 52.9 при прогнози за 54.0. Сезонно балансирания общ индекс за производството имаше резултат от 53.2 през март спрямо54.1 през февруари. Това е най-слабата експанзия на частния сектор след септември 2016.
Доларът беше продаван, след като стана ясно, че данъчните реформи в САЩ се отлагат за неопределен срок. Доларовият индекс удари дъно за годината и се търгува на дългосрочна подкрепа. Ако пробива надолу продължи следваща подкрепа е 98.660.
Долар/йена се продава, а при продължение надолу силна подкрепа има при 200-дневната пълзяща средна на 108.25.
Паундът удържа над 100-дневната пълзяща средна няколко дни преди да бъде задействан член 50.
Евро/долар все по-трайно нахлува над нивата от 1.08.
Доходността по облигациите пада заради отложените промени от администрацията на Тръмп
Доходността по облигациите в САЩ продължи да пада, тъй като републиканците се отказаха от вота за промяна на въведените от администрацията на Обама правила в здравеопазването. Това повиши опасенията за фискалните планове на Тръмп и по-специално въвеждането на данъчните намаления.
Смесени резултати на капиталовите пазари
Американските индекси завършиха със смесени резултати, докато републиканците оттеглиха проектозакона за промени в здравеопазването. Екипът на Тръмп не събра достатъчно подкрепа и това ще се отрази негативно в близък план на капиталовия пазар.
Европейските индекси също отчетоха смесени резултати. DAX напредна с 0.20%, докато CAC 40 и FTSE 100 паднаха със съответно 0.24% и 0.05%.
Отдел „Анализи валутни пазари", Бул Тренд Трейдър (trader.bulltrend.bg)
Коментари