Държавата с най-голямо мюсюлманско население в света въвежда облекчение за продажби на електромобили в опит да засили проникването на електрическите коли по пътищата си.
Индонезия сваля ДДС върху продажба на електромобили от 11% до 1%, съобщават от управляващите, предава Reuters. Освен за засилване на продажбите на електрически коли, Индонезия се надява ходът да има позитивен ефект за привличането на инвестиции в посока развиване на местно производство на електромобили.
Рекордни продажби на електромобили в Европа
Инициативата влиза в сила през този месец, като ще продължи да действа до края на настоящата година, става ясно от съобщение на Координиращото министерство по морските и инвестиционни въпроси на страната.
Понижението на ДДС засяга и някои електрически автобуси, добавят от ресорното министерство.
Индонезия, която освен най-голямата мюсюлманска страна в света, разполага и с четвъртото най-голямо население (281 млн. души), полага усилия за привличане на инвестиции в местното производство на батерии и електромобили, опитвайки се да се възползва от богатите си резерви от никел, който е основен материал в производството на батерии.
Защо в България се купуват малко електромобили?
Властите се опитват да привлекат инвеститори от калибъра на Tesla и китайската BYD Auto.
Южнокорейските LG и Hyundai вече започнаха изграждането на мощности за сглобяване на батерии и електромобили в югоизточната азиатска страна.
През миналия месец Индонезия посочи, че ще пренасочи 7 трилиона рупии (466.7 млн. долара) в държавни фондове за субсидиране на електрическите превозни средства до 2024 година.
Volkswagen обучава 22 000 работници да сглобяват електромобили
Коментари