Кетчупът Heinz, шампанското Lanson и стотици други компании, получили позволение от кралица Елизабет II да използват кралския знак, може да се наложи да кандидатстват отново за това позволение, след кончината на кралицата миналата седмица, съобщава Fox News. Как се промени британската икономика при Кралица Елизабет Втора?
Повече от 600 кралски заповеди са издадени от кралицата по време на нейното 70-годишно управление, според Асоциацията на притежателите на кралски заповеди. Компании, редовно доставящи продукти или услуги на Кралското домакинство, могат да кандидатстват за заповед, която позволява на притежателите да използват кралския герб до своята марка.
Heinz е получил кралска заповед през 1951 г. Това означава, че е избран да предоставя стоки на кралското семейство, а в замяна да показва кралския герб върху опаковките си. Компанията поставя символа в горната и предната част на всяка бутилки за кетчуп, продавани във Великобритания.
"Притежателите на кралска заповед получават красив документ и правото да показват по подходящ начин кралския знак върху техния продукт, опаковка, канцеларски материали, реклами, сгради и превозни средства в съответствие с Правилата на лорд Чембърлейн", обяснява Асоциацията на притежателите на кралска заповед.
След смъртта на лицето, предоставило заповедта, всяка компания, получила такава, може да продължи да използва герба в продължение на две години, но новият монарх има отговорността да преразгледа позволението. Отиде си британската кралица Елизабет Втора
Според британския вестник Sun в момента има 875 притежатели на заповед от типа Royal Warrant. Сред останалите марки, които са получили такава заповед по време на 70-годишното управление на кралицата са Cartier, Elizabeth Arden, Schweppes, Samsung, Coca-Cola, Jaguar Land Rover, Martini, Johnnie Walker, Twinings, Gordons Gin, Burberry и др., твърди The Sun.
ОЩЕ ПО ТЕМАТА:
29 неща, които ще се случат, когато кралица Елизабет II почине
Коментари