Няколко питиета в близката кръчма или в бара и дори най-налудничавите на пръв поглед идеи ще започнат да ви се струват смислени. А понякога те наистина са такива. Сайтът Mental Floss дава няколко примера защо трябва да приемаме сериозно хрумванията, появили се на по питие.
Морската пехота на САЩ
На 10 ноември 1775 г. група членове на Континенталния конгрес се срещнали в таверната "Тън" във Филаделфия. Тяхната мисия? Да организират батальон от мъже, готови да се бият в защита на раждащата се нация на суша и по море. Съдържателят на таверната станал първият член на новосформирания корпус.
Southwest Airlines
През 1966 г. предприемачът Ролин Кинг притежавал малка въздушна линия в Сан Антонио. Той и банкерът му обсъдили идеята за нейното разширяване, след което се срещнали с адвоката Хърб Келехър в един бар, за да уточнят подробностите. Маршрутът на бъдещата авиолиния бил начертан на салфетка.
Шрифтът на кредитните карти
Така изписаните букви и цифри днес се намират на почти всяка една позната дебитна и кредитна карта. Шрифтът е измислен от Дейвид Шепърд в бара на хотел "Уолдорф Астория". Той се нарича Farrington B и се е превърнал в традиция.
Разказът "Даровете на влъхвите"
Някои от най-добрите литературни произведения са захранени с алкохолни изпарения. Само питайте Уилям Сидни Портър, известен с псевдонима си О. Хенри - през 1905 г. той заседнал в Таверната на Пийт и не станал, докато разказът "Даровете на влъхвите" не бил готов.
Куидич
Дж.К. Роулинг измисля този брутален спорт в един бар след скандал с приятеля си. "Дълбоко в себе си исках да видя как някой го цапва през лицето", казва писателката.
Филмът "Доблестни мъже"
Когато започнал да пише сценария на "Доблестни мъже", Арън Соркин не само пиел питиета, но и ги сервирал. Сценаристът работел в бар и записвал идеите си на салфетки. "Прибирах се с джобове, пълни с изписани салфетки", спомня си той.
Коментари